„Omberg group“ obligacijos išplatintos anksčiau laiko: investuoti spėjo ne visi norintys

Geros žinios | 2023.10.05

Nukopijuota!

Viena iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“ per mažiau nei savaitę pasiskolino didžiausią planuotą sumą – 6 mln. eurų. Įsigyti „Omberg group“ obligacijų spėjo ne visi norą išreiškę investuotojai.

Pirmuoju etapu bendrovė ketino skolintis 4 mln. eurų, ši suma pasiekta jau pirmosiomis platinimo dienomis. Iki spalio 4 d. išplatintos 6 mln. eurų vertės „Omberg group“ obligacijos.

„Visada jautėme investuotojų pasitikėjimą mūsų veiklos modeliu, tačiau lūkesčius viršijusi obligacijų paklausa yra papildoma paskata užtikrintai plėtrai tiek gyvenamojo, tiek – ir komercinio NT sektoriuose.

Kurdami naujas gyvenvietes bei projektus išskirtinį dėmesį ir toliau skirsime šiuolaikinių naujakurių bei modernaus verslo poreikiams patenkinti – žaliesiems sprendimams, gamtos ir miesto dermei bei komfortui“, – teigia „Omberg group“ vadovė Dalia Andrulionienė.

Obligacijas buvo numatyta platinti rugsėjo 28 – spalio 5 d. Už veiklos plėtrai finansuoti ir ankstesnio obligacijų platinimo refinansavimui skirtas investicijas grupė siūlė 11,5 proc. metines palūkanas.

Emisijos metu išplatinta 6 tūkst. nekonvertuojamų bendrovės obligacijų, užtikrintų įkeitimu, kurių kiekvienos nominali vertė – 1000 eurų. Platintojas – AB Šiaulių bankas.

„Įmonės „Omberg group“ išplatintos obligacijos yra geras pavyzdys ir kitiems finansų rinkų dalyviams, svarstantiems apie galimybę finansuotis alternatyviais būdais. Investuotojų įsitraukimas ir parodytas pasitikėjimas ne tik motyvuoja įmones siekti dar geresnių veiklos rezultatų, keliant aukštesnius tikslus, bet ir edukuoja apie finansų rinkų suteikiamas galimybes. Džiugu, kad galime prisidėti prie tokių projektų ir kapitalo rinkų plėtros Lietuvoje“, – teigia Eglė Džiugytė, Šiaulių banko Finansų rinkų departamento direktorė.

6 mln. eurų įmonių grupė pasiskolino metams – obligacijas išpirkti numatoma 2024 m. spalio 9 d.

Kaip ir 2021-aisiais, šiemet „Omberg group“ yra antra daugiausiai sostinės rinkoje naujos statybos butų pardavusi bendrovė.

Bendradarbiaudama su Šiaurės Europos investiciniu fondu, įmonė Vilniuje baigia statyti išskirtinį modernių dangoraižių projektą „Skylum“. Kartu su investiciniu fondu „North Europe Real Estate Development fund” (NERED) bendrovė kuria mažaaukščių namų, įsikursiančių įspūdingo vyšnių parko apsuptyje, gyvenvietę „Vyšnios“ Pilaitėje bei pradėjo paskutiniojo „Bajorų lajų“ etapo statybas.

Išskirtinėje Kauno vietoje, užtikrinančioje bene didžiausią automobilių srautą visoje šalyje, „Omberg group“ plėtoja žalią ir inovatyvų komercinį „stock-office“ projektą „Stockholm“. Jį bendrovė vysto bendradarbiaudama su investiciniu Sandėliavimo ir komercinių erdvių plėtros fondu.