Dangoraižiui Vilniuje suteiktas JAV astronauto vardas

Geros žinios | 2022.07.14

Nukopijuota!

Sausio 20 d. 92-ąjį gimtadienį mininčio amerikiečių astronauto Buzzo Aldrino garbei Vilniuje statomam gyvenamajam dangoraižiui suteiktas vardas „Buzz“. Taip nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Omberg“ siekia ne tik pasveikinti antrąjį žmogų Mėnulyje, bet ir atkreipti dėmesį į svarbius asmenų, likusių „antraisiais“, pasiekimus.

1969 m. liepos 20 d. vykusios kosminės misijos metu du amerikiečių astronautai išsilaipino Mėnulyje. Nepaisant milžiniško pasiekimo, vadinamojo „antrojo žmogaus Mėnulyje“ Buzzo Aldrino vardas yra linksniuojamas gerokai rečiau nei 19 min. anksčiau už jį ant Mėnulio paviršiaus išsilaipinusio kolegos Neilo Armstrongo.

Tad antra daugiausiai butų Vilniuje 2021-aisiais pardavusi NT plėtotoja „Omberg“ nusprendė atšvęsti „antrųjų“ pasiekimus ir Vilniuje statomo projekto „Skylum“ II-ojo etapo dangoraižiui suteikti vardą „Buzz“.

„Taip ne tik siunčiame šventinius sveikinimus B. Aldrinui, bet ir žinią visiems, kad būti antru yra nuostabu. Antrasis projekto „Skylum“ etapas bus jau tik antras aukščiausias surenkamo gelžbetonio pastatas Lietuvoje, tačiau, mūsų žiniomis, taps pirmuoju pastatu Lietuvoje, kuriam suteiktas astronauto vardas, – pasakoja „Omberg group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Agnė Belickaitė. – Tuo pačiu švenčiame ir mums svarbų pasiekimą – 2021 m. susitarėme dėl 573 butų ir tapome antra daugiausia butų sostinėje pardavusia NT bendrove.“

„Antrųjų“ nuopelnai žmonijos pasiekimuose ir atradimuose

Žmonijos istorijoje gausu asmenų, kurių pasiekimai, nepaisant jų didelės svarbos, yra primiršti vien dėl to, kad jų autoriai liko antri. Visiems yra žinomas Fernandas Magelanas, kuris pirmas apiplaukė pasaulį ir įrodė, kad Žemė apvali, bet nedaug kas mini Francį Drake‘ą – antrąjį žmogų, apiplaukusį aplink Žemę. Nepaisant to, kad jis to nepadarė pirmasis, savo kelionėje F. Drake‘as praplaukė tarp Ugnies Žemės ir Antarktidos bei įrodė, kad pastaroji nesisieja su Pietų Amerika.

Kitas plačiosios visuomenės neįvertinamas „antrasis“ – Elisha Gray‘us, kuris pavėlavo pateikti patentą savo išradimui – telefonui. Pirmasis patentą patiekęs asmuo buvo visiems gerai žinomas Alexanderis Grahamas Bellas, kuriam dažniausiai ir yra priskiriamas telefono išradimas. Nepaisant šios nesėkmės, E. Gray‘us nenuleido rankų ir per savo karjerą sugebėjo tapti daugiau nei septyniasdešimties kitų svarbių išradimų autoriumi.

Pirmuoju Everesto viršukalnę pasiekusiu žmogumi dažniausiai įvardijamas alpinistas Edmundas Hillary, o antruoju – keliasdešimt metrų nuo jo atsilikęs bendražygis Nepalo šerpas Tenzingas Norgay‘us. Nors T. Norgay‘us ir liko antras, bet be jo pagalbos ir žinių vargu, ar E. Hillary būtų tapęs pirmuoju Everesto užkariautoju.

Viršuliškėse, Viršilų g., suplanuoto antrojo etapo projekto „Skylum“ statybos prasidės šių metų I-ąjį ketvirtį. 70 metrų aukščio gyvenamajame dangoraižyje bus 205 butai, išsidėstę per 20 aukštų. Iš viso investicijos į abu „Skylum“ etapus sudarys 34 mln. eurų.