Tapti TOP3 nekilnojamojo turto (NT) vystytoju yra ambicija, kurios siekia daug šio sektoriaus įmonių, tačiau tokiems rezultatams reikia ne tik aiškių tikslų, bet ir drąsių sprendimų. „Omberg Group“ objektai, realizuoti per pastaruosius kelerius metus, tokių sprendimų nestokojo, tai, generalinės direktorės Deimantės Laumytės teigimu, svariai prisidėjo prie rezultatų. Šį rudenį grupė peržengė 2000 parduotų butų ribą, tuo dar labiau sustiprindama savo pozicijas rinkoje.
Grupės vadovai lyderystę supranta ir kaip papildomą atsakomybę, ką įrodo ir tvarumo ataskaita, kurią „Omberg Group“ parengė ir pristatė pirmieji NT sektoriuje.
Vizitinė kortelė – išskirtinio fasado „Skylum“
„Omberg Group“ lyderių trejetuke įsitvirtino 2021 m., pardavę net 573 butus, tuo gerokai išsiskirdami sektoriuje. Šioje pozicijoje pagal parduotų butų skaičių „Omberg Group“ buvo ir pernai, šių metų pardavimai grupę taip pat išlaiko tarp trijų stipriausių.
D. Laumytė pabrėžia, kad kiekviena NT plėtros įmonė, siekianti išlaikyti lyderystę, privalo žvelgti plačiau, ko ir tikimasi iš pirmaujančių.
„Lyderystė man visų pirma siejasi su išskirtinumu. „Omberg Group“ išskirtinumo paraiška, tapusi mūsų vizitine kortele Vilniuje, yra 21 aukštų daugiabučių projektas „Skylum“ su unikaliu ažūriniu stiklo-aliuminio fasadu. Galėjome pasirinkti tradicinį dažytą fasadą ir standartines balkonų konstrukcijas, tačiau nusprendėme, kad estetika NT sektoriuje yra ne mažiau svarbi nei kokybė ar efektyvi statyba. Papildomos fasado išlaidos siekė apie 5 mln. eurų – ši suma galėjo tapti įmonės pelnu, bet pasirinkome kitą kelią. Rezultatas akivaizdus – „Skylum“ tapo Vilniaus Viršuliškių rajono simboliu ir įkvepia kitus vystytojus imtis netradicinių sprendimų“, – sako D. Laumytė.
Tikslas – pasiūlyti papildomų komforto sprendimų
Šiuo metu populiariausias ne tik „Omberg Group“, bet ir viso Vilniaus Pilaitės rajono projektas yra mažaaukščių daugiabučių kvartalas „Vyšnios“. Šis projektas pasižymi sprendimais, sukuriančias gyventojams papildomo komforto: pavyzdžiui, liftai mažaaukščiuose namuose, nors tai nėra įprasta, bei ypatingas dėmesys aplinkai – suformuotos žaliosios erdvės vidiniuose kiemuose gyventojams ir kuriamas „Vyšnių“ parkas, kurį „Omberg Group“ įrengia savo lėšomis.
„Turime tikslą kiekviename projekte pasiūlyti kažką neįprasto, kuriančio išskirtinę erdvę miestui ir projekto gyventojams. Bendros erdvės gyventojams, tokios kaip stogo terasos ar vestibiuliai „Skylum“ projekte bei „Vyšnių“ parkas rodo, kad planuodami būstus, daug dėmesio skiriame aplinkai ir įvairioms detalėms, kuriančioms gerą emociją. Siekiame, kad kiekvienas projektas taptų estetiniu ir kokybės standartu tiek kvartale, tiek toje miesto dalyje“,– teigia D. Laumytė.
Be minėtų projektų per daugiau nei dešimt įmonės veikimo metų taip pat įgyvendinti kotedžų kvartalai „24 istorijos“ ir „34 istorijos“ Gineitiškėse, „Gilužio slėnis“, naujas bendruomenines laisvalaikio erdves pasiūlę „Grigalaukio dominijos“ Pašilaičiuose, šalia draustinio aukštą gyvenimo kokybę užtikrinančios „Bajorų lajos“ Bajoruose, išskirtiniu dizainu Naujamiestį praturtinęs „Flux records“.
Vienas artimiausių projektų Vilniuje – tai nauji daugiabučiai namai Šeškinės mikrorajone, pavadinimu „Kartos“. Pasiūlydami rinkai 115 naujos statybos butų strategiškai itin patogioje miesto vietoje su išvystyta infrastruktūra, „Omberg group“ tuo pačiu siekia priminti su tvarumu itin susijusią bendrystės idėją – tiek skirtingų, bet kartu puikiai sugyvenančių kartų, tiek verslo bendrystės su vietine, rajonui itin lojalia bendruomene, turinčia savo problematiką, poreikius bei lūkesčius.
Šiais metais taip pat užbaigtas ir pirmasis grupės komercinis projektas, „stock-office“ projektas „Stockholm“ Kaune.
Lyderystei būtina drąsa keistis
Kaip vieną pagrindinių sąlygų tokiems rezultatams pasiekti, D. Laumytė įvardija drąsą keistis. „Organizacijos „vidinis komfortas” nekuria sąlygų augimui, negalime sau leisti apsnūsti. Todėl ir įmonėje kuriame aplinką, kurioje būtų sąlygos dirbti ne tik efektyviai, bet ir kūrybingai, ryžtingi sprendimai priimami ne tik renkantis projektus, bet ir pertvarkant vidinius procesus“, – pažymi vadovė.
Pastaraisiais metais „Omberg Group“ skaitmenizavo daugumą savo procesų, atsisakydama popierinių dokumentų ir užtikrindama visų veiksmų skaidrumą sistemose. Rangovai sutartis derina ir pasirašo bei sąskaitas teikia tose pačiose sistemose. Įmonėje taip pat įdiegtas pirkimų modulis, leidžiantis sekti kvietimus, paraiškas, pasiūlymus bei jų atitikimą biudžetui.
Tvarumas – augimo variklis
„Atsakingam verslui tvarumas negali būti deklaratyvus, geriau tada šią sąvoką pamiršti. Tai nėra tik „varnelė“ ataskaitoje – tai realūs sprendimai, nuo vidinių procesų iki statybų. Pavyzdžiui, skaitmenizuoti procesai yra paprastesni ir efektyvesni nei „popierinis kelias“ tai kasdienė nauda dirbant“, – teigia D. Laumytė.
Tvarumas visuomet buvo sudedamoji „Omberg Group“ augimo dalis ir tikslas, prie to eita nuosekliai, komandos viduje išsigryninant prioritetines tvarumo kryptis ir įvertinant savo veiklą. Visa tai leido suplanuoti aiškius žingsnius norimiems rezultatams pasiekti.
Tvarumo ataskaitoje (https://omberg.lt/app/uploads/2024/11/omberg-group-tvarumo-ataskaita-2023.pdf), kurią „Omberg Group“ pristatė pirmieji iš NT plėtotojų, nustatyti 7 tikslai, kaip vienus svarbiausių D. Laumytė išskiria vystomų teritorijų̨ žalinimą, poveikį visuomenei ir vietos bendruomenėms bei reputaciją ir skaidrumą.
„Įvairios tvarumo iniciatyvos pradėtos itin didelį dėmesį skiriant miegamųjų rajonų transformacijai į gyvenamuosius: želdinant ir tvarkant aplinką. Viena iš – jau prie minėto projekto „Vyšnios“ Pilaitėje įrengiamas lietuviškų ir japoniškų vyšnių sodas. Bendrai prie įvairių projektų per metus pasodinti jau keli tūkstančiai augalų.
Dėmesys gamtai dominuoja mūsų tvarumo koncepcijoje. Jį užtikriname ir diegdami inovatyvius sprendimus tiek tvaresnei statybai, tiek mažiau taršiam jų gyvavimui. Komercinio nekilnojamojo turto projektuose įrengiame saulės modulius, o gyvenamųjų projektų naujakuriams dovanojame nutolusias saulės elektrines“,- vardija D. Laumytė.
Ateitis – projektai įvairiuose miestuose ir šalyse
Įsitvirtinusi gyvenamojo būsto sektoriuje, „Omberg Group“ užtikrintai žengė ir į komercinių objektų statybą, Kaune realizuodami pirmąjį, „stock-office“ projektą „Stockholm“. Jame verslui siūloma galimybė turėti sandėlį, parduotuvę, ir biuro patalpas vienoje vietoje. Šiame projekte jau išnuomotos beveik visos patalpos, vieni pirmųjų „stock-office“ privalumus įvertino čia įsikūręs moderniausias antikorozinis automobilių centras Europoje „Krown Lietuva“.
Artimiausiuose planuose – antrojo komercinio projekto statyba Kaune. Aktyviai vyksta derybos su potencialiais partneriais dėl pirmųjų projektų realizavimo Lenkijoje bei Ispanijoje.
„Mūsų ateities tikslas – plėsti veiklą tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu, o kartu kurti ne tik pastatus, bet ir geresnę aplinką žmonėms gyventi bei dirbti“, – reziumuoja D. Laumytė.